Jezdíte rádi autem, ale po Čechách už Vám to nestačí? Naplánujte si cestu a vyrazte v létě k moři svým vozem, projedete se královsky.

Moře

Každý rok čtu nejen v internetových médiích, např. na mém oblíbeném iDnes.cz, že zase několik set tisíc Čechů vyrazilo svými vozy do Chorvatska. Jako by neexistovala jiná země, kam dojedete autem a dá se zažít pěkná dovolená. Připadá mi to podobné jako s vozy Škoda, dříve před revolucí zde jiné značky téměř nebyly a každý si jen pamatuje, že náhradní díly stály „stovku“ a oprava dvě 🙂 Ale bohužel mnozí zapomněli, že platy byly v té době na desetině toho, co průměrný plat dnes. S ubytováním v Chorvatsku je to to samé, levno jako před 10 lety už tam také není, počasí už také není co bývalo, pokud nechcete jet až dolů na Makarskou, kde hezky slunečno a teplo je po celou letní sezonu. Ale pravda, pokud každý rok jedete s taškami plnými paštikami, řízky a českým pivem, levná dovolená to být může. Ještě jedna výhoda dovolené v Chorvatsku je možnost potápění, protože tamní podmořský svět nabízí mnoho k vidění. Já jsem si koupil nedávno vodotěsné pouzdro na můj iPhone, fotí to celkem dobře, takže není třeba mít velký foťák s obalem, ale vystačíte si i s mobilem.

Než Vás zase rodina či přátelé přemluví na cestu do Chorvatska, zkuste se zamyslet nad tím, zda nevyrazit autem do Itálie. Je to blíž, tolik Čechů tam nebude a kvalita ubytování a jídlo rozhodně bude lepší.

V poslední době slyším dobré reference i na Polsko, i když pamětníci z dob předrevolučních si moře na severu Evropy budou pamatovat spíše z Východního Německa, kde hlavně foukal silný vítr a voda měla i v létě maximálně 15C 🙂

V Polsku to je ale přece jen kousek dál od Atlantického oceánu, a kdyby náhodou byla zima, můžete navštívit nádherná přímořská města, jak se dočtete například v této recenzi. Z České republiky to je moře nejbližší a vysokých cen se také bát nemusíte, jsou podobné za ubytování i jídlo jako u nás.