Opravdu nemalá očekávání jsme měli od prvního elektromobilu od Škodovky. Tuzemská automobilka, která je pro celou řadu Čechů stále srdcovou záležitostí, nám nově nabízí na trhu model Škoda ENYAQ iV. Ten je přelomový hned z několika důvodů. Kromě toho, že se jedná o první elektromobil od Škody, nabízí oproti konkurentům zajímavá technická řešení, která potěší každého majitele tohoto vozu.

Velký dojezd

Elektromobilům se vždy hodně vyčítalo, že mají malý dojezd. To se snaží smazat právě novinka z Mladé Boleslavi. Nová Škoda ENYAQ totiž nabídne výjimečný dojezd větší než 500 kilometrů. Nabíjení pro vás už tak nebude neustálou starostí a na delší trase už vám nebude v hlavě vrtat červíček pochybností, zda vůbec dojedete. S tím je u nové škodovky konec.

Moderní design

Automobil vás na první pohled zaujme už svým designem, nejprve samozřejmě zvenčí. Zde je to zejména výrazný tvar kapoty, který značí dynamiku tohoto SUV. Dominují velká kola a celkově vyvážené proporce. Tohle škodovka jednoznačně umí, a ačkoliv vůz svým vzhledem jednoznačně vysílá sdělení, že je automobilem budoucnosti, nejedná se o žádný designerský úlet, který se za rok okouká.

Modernímu zevnějšku sekunduje také stejně pojatý interiér. Na středové konzoli vás zaujme 13“ ovládací tablet, kde nastavíte vše potřebné. Využít rovněž můžete online funkcí aplikace ŠKODA Connect App.

Bezpečnost a technologie

Modernímu pojetí elektromobilu sekunduje také prvotřídní technika, kdy se můžete spolehnout na celou řadu asistentů, kteří hlídají vaši jízdu a činí ji tak bezpečnější v každém ohledu. Patří mezi ně třeba:

  • Automatické varování před kolizí
  • Minimalizace následků nehody

A řada dalších. Nechybí ani výbava s ohledem na pasivní bezpečnost, kde je přítomno celkem 9 airbagů. Celkově se jedná o systémy, které výrazným způsobem přispívají k ochraně posádky v případě kolize.

Zdroj/ foto: skoda-storyboard.com.