Mobiílní dům - mobilheim

Toužíte po útulném rodinném domečku, ale obáváte se, že na něj nemáte dostatek peněz? Pořízení mobilního domu se zdá být ideální variantou pro milovníky cestování, vhodný je také jako dočasná alternativa trvalého bydlení. Pro odvážlivce, kteří se nebojí neobvyklého rodinného života, se však může takový mobilheim stát také novým, trvalým domovem. Stačí si vybrat.

Kontejner nebo dům?

S postupujícím vývojem stavebních materiálů i technologií dochází rychle k téměř absolutnímu srovnání kvality bydlení v mobilním domě a domě klasickém, se základy. Dávno pryč jsou doby, kdy se bydlení v pojízdném domě rovnalo bydlení v zahradní unimobuňce. Dnes najdeme mezi bydlením ve zděném domě domě a bydlením v moderním pojízdném domě, jen nepatrné rozdíly. Záleží jen na účelu, ke kterému se rozhodnete mobilheim využívat, můžete jej totiž proměnit jak v rekreační chatku, tak v v sídlo pro celou rodinu.

Pro koho se hodí mobilní domek

Najít nízkonákladové bydlení bývá například pro mladé páry a novomanžele velký oříšek.

Rychlost a velká finanční úspora jsou hlavními výhodami mobilhemů, oceňována bývá také široká nabídka a variabilita domů.

Téměř na počkání je možné dům přemístit, kam jen si budete přát.

Pro koho se mobilheim nehodí

Pokud toužíte po velkém rodinném domě s několika patry a vestavěnou terasou, pravděpodobně není mobilní dům určen právě pro vás. Přestože na trhu dnes nacházíme široký výběr, od malých a velmi levných domečků, až po zateplené mobilní domy, jsou domy z důvodu pojízdnosti omezeny hmotností i rozměry. I tak se však můžete zabydlet například v domově 3+kk, jehož velikost odpovídá rodinné chalupě.

Mobilní second-hand

Stále oblíbenější variantou pro celoroční bydlení se stává koupě staršího mobilheimu a jeho následné zateplení a revitalizace. Ceny za již dříve obydlené mobilní domy se pohybují velmi nízko a zateplení není vzhledem k chybějícím základům žádný problém.

mobilní domy mobilheimy