porsche

Povinné ručení, jinými slovy pojištění odpovědnosti z provozu vozidla patří k nezbytnému pojištění každého, jenž vlastní automobil a využívá ho pro své cesty. Pojištěný vůz musí mít každý majitel auta.

Bez povinného ručení by se vám případná nehoda s vaším automobilem velmi snadno prodražila, to samé platí i v případě policejní kontroly, která by zjistila, že nemáte povinné ručení uzavřené. Pojišťovna na základě povinného ručení uhradí veškeré škody na automobilu, ublížení na zdraví či případné smrti účastníků dopravní nehody. To neplatí v případě, kdy k nehodě dojde tehdy, je li řidič, který způsobil dopravní nehodu pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek. V tomto případě po vás bude pojišťovna chtít veškeré náklady zpět.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění slouží majiteli vozidla k ochraně před škodami způsobenými přírodními živly či havárií, vandalismu nebo odcizení vozidla. S uzavřeným havarijním pojištěním vám banka poskytne náhradu způsobené škody.

Které pojišťovny tato pojištění nabízí?

Mezi nejznámější pojišťovny nabízející povinná ručení a havarijní pojištění patří například Allianz pojišťovna, a.s., AXA, Česká pojišťovna, ČSOB nebo Česká podnikatelská pojišťovna. Dále je možné tato pojištění sjednat u Kooperativy, Wüstenrot nebo Generali pojišťovny. Tyto pojišťovny vám bez problémů sjednaní povinné ručení i havarijní pojištění.

Srovnávač povinného ručení a havarijního pojištění online

Pokud byste si chtěli jednotlivé nabídky pojišťění srovnat online z pohodlí vašeho domova, stačí si jednoduše vybrat z nepřeberného množství on-line srovnávačů povinného ručení i havarijního pojištění.

Tuto službu nabízí například portál Epojištění.cz.

Stačí zadat pouze nezbytné údaje o automobilu, který si přejete pojistit, patří mezi ně například druh vozidla, objem motoru nebo rok výroby. Pak už stačí zadat pouze délku předchozího pojištění a počet škod. On-line srovnávač vám vybere tu nejzajímavější nabídku pro vás.