Taková lapálie může potkat každého řidiče. Od jiného auta je odmrštěn kamínek rychlostí projektilu vystřeleného ze střelné zbraně a prasklina okna na autě je na světě. Není však radno s opravou otálet.

autosklo porsche cayenne

Podcenit celkem banální opravu je jen krůček k dalším nepříjemnostem. K dalšímu neštěstí totiž nebývá daleko. Otřesy auta totiž mohou malou dírku zvětšit a brzy máte pověstnou pavučinu na skle. Výměna předního skla vyjde na tisíce korun. Přitom včasná oprava stojí řádově stokoruny a mnohdy ji můžete mít dokonce zdarma.

Oprava nebo výměna autoskel?

Odpověď na tuto otázku ponechejte odbornému servisu. Stačí si jen vyhledat příslušného specialistu na opravy a výměny autoskel ve svém okolí. Tyto používají speciální systémy pro opravy autoskel pomocí nichž odstraní optickou i pevnostní vadu a oprava bude přitom respektována STK, policií i pojišťovnami.

Kolik oprava bude stát?

Opravy bývají časově nenáročné a ani příliš nezatíží vaši peněženku, jelikož přijdou opravu na pár stokorun. Pro orientaci, co ještě lze opravovat a co nikoli, lze obecně konstatovat, že opravu vám doporučí u „oka“ a „hvězdičky“ do průměru 2,5 cm a praskliny do 10 cm délky. Opravu vám však nedoporučí ve výhledu řidiče.

Jak na rozsáhlejší poškození autoskel?

Při rozsáhlejším poškození skel bude ovšem jistější vyměnit autosklo za jiné. Přitom platí bezpečnostní pravidlo, že čím dříve od vzniku nehody k výměně dojde, tím bezpečněji se vy i vaši spolujezdci ve vašem vozidle budete cítit. Za výměnu přitom není třeba platit vždy.

Výměna autoskel zdarma?

Výměna autoskel může být i zdarma z povinného ručení. Bližší podmínky vám sdělí vaše pojišťovna. Správný servis ovšem nabízí pomocnou ruku i při hlášení pojistné události. Vyplatí se tedy se při výměně zeptat na podmínky a výměnu můžete mít dokonce zdarma.

Jestliže máte vy nebo váš blízký poškozené autosklo, spěchejte si nechat provést opravu co nejdříve, ať neplatíte zbytečně více než je nutné. A nebo ještě lépe, ať se vám podobná lapálie raději vyhne.