Pokud  potřebujeme přepravit náklad na druhý konec města, a to co možná nejdříve nebo pokud bychom se chtěli konečně o víkendu přestěhovat, můžeme si poradit sami, objednat si stěhovací firmu nebo firmu, která nám zajistí potřebný rozvoz. Ale je tu i jiné řešení. Můžeme si vše udělat sami, pokud navštívíme spolehlivou autopůjčovnu dodavky.net. Tady na nás čekají vozy různých velikostí a světových značek, ze kterých si určitě vybereme. Je to i spolehlivé řešení v případě, že jsme se rozhodli rozšířit svůj podnikatelský záměr, ale chyběla nám doprava.

Dodávka Ford Transit červená

Dodávky a nejen ty užitkové

Užitkové dodávky patří mezi nejvyhledávanější vozy vůbec. Využít je lze prakticky v každém oboru. Bez autodopravy bychom si asi neuměli představit život nebo podnikání. Můžeme tak převážet materiál do výroby, zboží k zákazníkům, ale můžeme si také jako soukromá osoba přepravit nově zakoupený nábytek na zahradu, můžeme se spolehnout sami na sebe v případě, že se chceme přestěhovat. Užitkové dodávky ale také využíváme v případě, že jsme se konečně rozhodli pro opravu střechy nebo plotu na naší chalupě. Možností je spousta.

Výhody dodávek

Nemusíme si kupovat hned novou dodávku jen proto, že nám ten starý vůz vypověděl službu. Finanční výdaje jsou poněkud velké a ty lze v podnikání využít jinde. Dodávky jsou prostorné, splňují svůj účel. Jako velkou výhodu můžeme zdůraznit fakt, že se nemusíme spoléhat na někoho jiného, jsme zde pánem času a situace, zkrátka si vše můžeme zorganizovat a nemusíme se ohlížet na ostatní. Určitě bychom měli zmínit také to, že se nemusíme starat o povinné ručení vozu, jiné pojištění vozidla, pravidelný servis vozu spojený s výměnou pneumatik, dálniční známky a podobně.

Dodávka Ford Transit bílá

Porovnání s přívěsným vozíkem

Samozřejmě můžeme mít doma přichystaný i přívěsný vozík, který lze také využít, ovšem pokud bychomho měli porovnat s dodávkou, jednoznačně vede dodávka. Proč? Protože je daleko prostornější, vejde se do ní větší náklad, který můžeme dobře upevnit a navíc je náklad schován pod střechou. Nemusíme tak mít obavu z toho, že by se nám náklad znehodnotil vlivem nepříznivího počasí. Skříňové dodávky jsou celouzavřené, plachtové jsou opatřeny nepromokavou, nehořlavou plachtou, která nám stejně jako střecha náklad ochrání. Důležitým faktorem v oblasti pronájmu vozidel je, že většina autopůjčoven poskytuje svá vozidla s minimální povolenou hmotností až 3,5T.

Různé druhy dodávek

Dodávky užitkové patří k těm nejvytíženějším, ale můžeme si pronajmout také dodávku osobní, která je určena zejména pro menší firmy, ale i jednotlivce, kteří potřebují bezpečnou přepravu více osob. Firmy mohou přepravovat své zaměstnance nejen do zaměstnání, ale také na školení, konferenci, veletrh či jiné shromáždění, soukromé osoby využívají tyto dodávky například na výlet či dovolenou.

Bezpečně uložený náklad

Musíme mít také na paměti, že přeprava jakéhokoliv nákladu je v souladu z bezpečnostními předpisy. Náklad musí být vyvážený a upevněný tak, aby nedošlo k jeho uvolnění, převážení a tím pádem i k nehodě. Slouží k tomu různá lana a popruhy. Možná málokdo ví, že skoro 34% dopravních nehod je způsobeno právě ne zrovna správným zabezpečením nákladu.