Máte tento model automobilu a přemýšlíte nad tím, že u něho vyměníte autorádio za lepší? Pokud ano, je dobré vědět, jak na montáž autorádia pro Volkswagen Golf. Podívejte se společně s námi na návod, pomocí kterého to zaručeně zvládnete i vy sami.

Co rozhoduje, to je i fakt, zda si koupíte OEM autorádio, nebo zvolíte univerzální 2DIN autorádio. Obě možnosti samozřejmě lze instalovat celkem jednoduše, jenom s několika malými rozdíly. Než se pustíte do práce, doporučíme odpojit autobaterii. Je to určitá jistota spojená s tím, že vlivem případné neopatrnosti nezpůsobíte například zkrat.

Demontujte stávající autorádio

Prvním krokem je demontáž stávajícího autorádia. To je celkem jednoduché, pouze je třeba mít k dispozici speciální náčiní, pomocí kterého vycvakněte pojistky, tedy zámky. Poté už není jakýkoliv problém rádio pomalu vyndat ven. Následně odpojíte současnou kabeláž, kterou zajistíte tak, aby vám nesklouzla zpět do montážního otvoru. Pokud to uděláte, výrazně si ušetříte práci spojenou s případným hledáním kabelů, pokud by vám sklouzly zpět a vy jste po nich museli složitě pátrat.

Zkontrolujte nové autorádio

Nyní si vezměte své nové autorádio, které zkontrolujte s ohledem na to, zda pasuje do montážního otvoru právě do modelu Volkswagen Golf. Pokud ano, můžete začít se samotnou montáží. Pokud ne, není třeba zoufat. Stačí si pořídit redukční rámeček, který je ručený právě pro dané vozy, kterým bude odpovídat vnější velikostí, a stejně tak bude tou vnitřní velikostí odpovídat modelu vašeho nového autorádia. Spolu s rámečkem redukčním můžete pořídit i nový kovový rámeček, pokud ho ve své palubní desce nemáte. Tím máte montážní otvor plně připravený k samotné instalaci.

Zapojte nové autorádio

Opět se vraťme k tomu, že záleží na typu vašeho vozu, i typu vašeho autorádia. Dnes je standardem zapojení pomocí ISO konektoru, která je poměrně jednoduché a je také celkem rychlé. Pokud daný konektor není na vašem rádiu, nebo není ve vašem voze, rozhodně nemusíte ztrácet hlavu. Stačí si pořídit příslušnou redukci nebo redukce, tu nasadit a následně není jakýkoliv problém se zapojením.

Vyzkoušejte funkčnost

Jakmile máte autorádio zapojené, je ideální chvíle pro vyzkoušení funkčnosti. A to jak s ohledem na to, aby hrálo jak má, tak i s ohledem na to, aby fungovalo například i propojení s vaším vozem. Než se do vyzkoušení pustíte, je třeba opět zapojit autobaterii, kterou jste na samotném začátku z důvodu celkové bezpečnosti raději odpojili. Pokud je vše v pořádku, můžete ho nasunout zpět do montážního otvoru. To už je činnost poměrně snadná, jelikož díky praktickým zámkům uslyšíte, až zapadnou a to znamená, že vaše nové 2DIN autorádio perfektně sedí na svém místě, tedy tam, kde sedět má. Tímto krokem je montáž autorádia ve voze Volkswagen Golf kompletně hotova.